Publikováno: 9.1.2017

Letošní Dakar je prozatím k závodníkům hodně tvrdý. Organizátoři museli kvůli nepřízni počasí zkracovat čtvrtou i pátou etapu, šestá byla nakonec zcela zrušena. Všichni účastníci tak dostali den navíc na regeneraci, neboť v neděli byl jediný nezávodní den rally. Nejlepší jezdci s podporou Parama a Mogulu se zatím pohybují ve svých kategoriích ve druhé desítce.

Zatím nejúspěšnějším českým motorkářem zůstává Ondřej Klymčiw na průběžné čtrnácté příčce. David Pabiška podle oficiálních stránek Dakarské rally bude do sedmé etapy vyrážet z průběžného 54. místa a výrazně si polepšil Rudolf Lhotský, který se posunul na průběžné 83. místo.

Páteční etapa se vydařila liazce Martina Macíka, který dojel na čtvrtém místě a v tuto chvíli mu patří 16. příčka celkového pořadí. Po odstoupení Josefa Macháčka se zatím mezi čtyřkolkáři odvážně pere Zdeněk Tůma, ten dojel v páté etapě jedenáctý a podle oficiálních stránek Dakaru je nyní na celkové čtrnácté pozici.